RyanAir та Коломойський: як домовились на цей раз

Як Ігор Коломойський виграє від виходу на український ринок Ryanair.

Україна – 34 країна для Ryanair. Перемовини з компанією тривали ще з 2011 року, проте остаточно вдалося домовитися тільки у 2017.

На конференції у середу міністр інфраструктури разом з комерційним директором компанії Ryanair розкрили деталі щодо напрямків та цін компанії на рейси з України.

Девід О'Брайан і Володимир Омелян

Девід О’Брайан і Володимир Омелян

Напрямки і аеропорти

Так, з жовтня українці зможуть літати за 4 напрямками з Києва та 7 напрямками зі Львова – до Польщі, Англії, Швеції, Німеччини та Нідерландів. Літатиме Ryanair з аеропорту «Бориспіль» та аеропорту Львів ім. Данила Галицького.

З Києва можна буде потрапити в два міста Великобританії — в Лондон (5 разів на тиждень) та Манчестер (3 рази на тиждень), до столиці Швеції Стокгольм (4 на тиждень) та у нідерландське місто Ейндховен (3 рази на тиждень).

Зі Львова ірландський лоукост запустить рейси в Берлін, Краків, Вроцлав, Будапешт, Лондон, Ейндховен та Меммінгем (неподалік від Мюнхена). З наступного літа авіакомпанія планує запустити рейси зі Львова в Італію та Іспанію.

До речі, до Берліна та Вроцлава зі Львова можна потрапити і на WizzAir. А запропонований компанією англійський напрямок важко назвати привабливим для пересічного українця з двох причин. По-перше, візу Великобританії складно отримати. По-друге, вона коштує від 110 євро.

На противагу є Ейндховен — другий за завантаженням аеропорт Нідерландів. З нього можна пересісти на інші бюджетні напрямки, яких зараз нема в Україні. І за ті ж самі 10-30 євро полетіти в Іспанію або Італію, наприклад.

 

Цінова війна

«Щоб відсвяткувати появу наших нових маршрутів в Україні, ми пропонуємо спеціальну ціну на квитки – всього від 19,99 євро», — зазначив О’Брайан на прес-конференції.

Якщо подивитися на ціни Ryanair в інших країнах, то середня ціна на квитки становить 33 євро. За окремими напрямками ціни можуть доходити і до 10 євро.

Утім, за словами авіаційного експерта Сергія Хижняка, українцям не слід сподіватися на квитки по 9-10 євро.

«Мінімальний час перельоту з України в Європу становить 2-3 години, а собівартість таких рейсів відрізняється від собівартості рейсів всередині ЄС, які, як правило, коротші», — каже він.

 

 

З іншого боку, з приходом Ryanair цікаво, як зміняться ціни на авіаційному ринку в цілому.

Гендиректор консалтингової компанії Friendly Avia Support Олександр Ланецький вважає, що з сьогоднішнього дня на ринку почнеться цінова війна.

«У ірландської компанії в цьому сенсі дуже великий запас міцності. Ryanair минулого року заробила більше грошей, ніж вся українська авіація. Це означає, що МАУ в такому випадку доведеться змінювати концепцію розвитку», — додав він.

Експерт в сфері транспорту та інфраструктури Олександр Кава вважає, що ціни будуть знижуватися на тих маршрутах, де посилиться конкуренція.

«Вихід додаткових перевізників на нові маршрути завжди посилює конкуренцію і призводить до зниження цін. Але, з іншого боку, не варто переоцінювати рівень цін лоукостів, оскільки у них дуже агресивна цінова і маркетингова політика — вони популяризують свої мінімальні тарифи, але при цьому середній у них не значно відрізняється від тарифу традиційних перевізників», — каже експерт.

«Якщо собівартість одного крісла на маршруті з Києва до Парижа — 150 євро, а ви продаєте 20 квитків по 10 євро, то це означає, що ви повинні стільки ж квитків продати за максимальним тарифом, який буде вже 290 євро. Без максимальних тарифів не буває мінімальних», — заявив Кава.

 

Декілька слів про МАУ

Те, що Ryanair обрала «Бориспіль», виглядало дивним ще й через те, що там базується головний українській авіаційний монополіст МАУ, який недолюблює лоукост. WizzAir теж, коли заходив на ринок, обрав «Бориспіль», але обслуговувався там недовго.

Крім того, на багатьох напрямках, де у МАУ немає конкурентів, ціни на квитки значно вище, ніж там, де конкуренти є. Тому прихід нових компаній, а особливо лоукостів, означає, що доведеться знижувати ціни.

Проте на сьогоднішній прес-конференції комерційний директор компанії Ryanair Девід О’Брайан обмовився, що компанія подумує про те, щоб почати співпрацювати з МАУ.

«Ще одна неофіційна тема, яка нас затримала, це потенціал для співробітництва між Ryanair та МАУ для забезпечення зв’язків між Заходом та Сходом», — сказав О’Брайан.

За словами колишнього глави Державіаслужби та менеджера компанії МАУ Дениса Антонюка, саме МАУ більше всіх виграє від приходу Ryanair.

«Ryanair прокричить в Європі, що в Україні безпечно та дешево. Лоукости голосно прокричать усім нашим сусідам, що через Київ в Європу дешево, а це Гомель, Вороніж, Баку, Алмати, усі на Київ і Львів і тут МАУ усі карти в руки», — написав Антонюк.

 

Чи будуть ще лоукости?

Певний час здавалося, що прихід такої великої лоукост компанії як Ryanair неможливий, особливо після 2014 року, коли почалася війна на сході та економічна криза.

Українська авіація почала виходити з кризи значно швидше, ніж інші сектори економіки. Минулого року вітчизняні компанії змогли збільшити кількість пасажирів на 30,9% до 8,25 млн осіб та кількість транзитних пасажирів на 20,9% до 12,9 млн осіб.

«Чому зараз виходить Ryanair? Тому що ринок другий рік зростає, так, він зростає з низької бази — після 30% спаду, але те зростання, яке зараз є, воно вражає. Ця компанія побачила потенціал і вирішила зайти», — каже Хижняк.

Потенціал побачила не тільки Ryanair. Перед цим про відкриття нових рейсів заявила і WizzAir.

«Ще один лоукост за твердженням міністра веде перемовини щодо відкриття авіакомпанії в Україні. Крім того, в цьому році, наприклад, повертається до України Alitalia, інші перевізники збільшують присутність в Україні. Все це — добра тенденція», — зазначає адвокат та експерт в авіаційному праві Андрій Гук.

 

Як шукати білети лоукостерів

Рейси за 15-30 євро існують в Україні вже зараз.

Обирайте дату тут.

 

Як знайти такі ціни

Щоб побачити всі рейси лоукостерів та акції звичайних авіакомпаній замість міста, обирайте країну. Якщо з України нема дешевих квитків — йдіть далі: Польща, Угорщина, Словаччина…

У вікні дати обирайте «Весь месяць», потім «Самий дешевий месяць» і побачите найдешевші дати 2017.

Така технологія доступна на пошуковому сайті.

 

Джерела: how2go.infoepravda.com.ua

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *